Interiér bytu v Modřanech

Interiér bytu v Modřanech
pracovna v obývacím pokoji

 

Interiér bytu v Modřanech

Místo: Praha, Česká republika
Typ: design interiéru
Velikost: HPP: 90 m2
Klient: soukromá osoba
Tým: COLLARCH - Shota Tsikoliya

 

 

 

 

 

 

Předmětem návrhu je interiér bytu v novostavbě v Modřanech. Mezi výhodami bydlení v kvalitní novostavbě býva konzistentní a přiměřeně vysoká úroveň stavebních prací a zařízení, moderně pojaté dispozice a prostorové standardy . Avšak je nezbytne doplnit tyto důležité kvality specifickým interiérem podle potřeb a vizi obyvatel. Toto uzpůsobení kvalitního generického projektu na šitý na míru, originální a vkusný interiér bylo hlavním cílem návrhu.

Spojujícím prvkem celého interiéru je vestavěný dubový nábytek. Jeho masivní tvarosloví je podtrženo zaoblenými rohy skříní, jež dodávají nábytku monumentální výraz a zároveň podporují plynulý pohyb v ramci interiéru. Pravidelné členění nábytkových prvků vnáší řád do jinák volné prostorové kompozice.

Hostivar po rekonstrukci
Axonometrie

Obývacímu pokoji dominuji proměnující se pracovní zona a minimalistická kuchyňská linka. Pracovní zónu tvoří knihovna se stolem. Jeji strohá geometrie zahrnuje vyklápěcí dubová dvířka, za kterými jsou skryté černé knižní police. Též kuchyňská linka kombinuje přirodní eleganci dubu a čistotu černých povrchů. Vhodně osvětlená skrytým LED-páskem, tvoří neutrální pozadí pro to, co je v kuchyni důležité - přípravu jídla a stolování. 

Středem obývacího pokoje je speciálně navržené kulaté svítidlo, jehož tvar a umístění propojuje pracovní, odpočinkovou a kuchyňskou části místnosti. Minimalistický a strohý charakter bytu je podtržený měkkosti závěsů a zaclon, jež pouštějí do vnitřních prostor ambientní denní světlo a tím vytváří jemnou a příjemnou atmosféru.

Hostivar po rekonstrukci
Pracovna
Světlo
Světlo v obývacím pokoji

 

Kuchyně
Kuchyně

 

Ložnice
Ložnice

 

Ložnice
Ložnice
Chodba
Chodba